Žalingai alkoholį vartojantis asmuo paveikia visus šeimos narius. Tokioje šeimoje alkoholiu piktnaudžiaujančio asmens elgesys ir poreikiai tampa centrine šeimos gyvenimo ašimi – taip artimieji tampa kopriklausomi. Artimieji lygiai taip pat kenčia ir išgyvena priklausomo asmens ligą, kaip ir jis pats. Priklausomų asmenų artimųjų didžiausias poreikis – tai, kad jų šeimos narys sveiktų ir kad jam teikiama pagalba duotų vaisių. Artimiesiems svarbu sulaukti specialistų pagalbos, kurie padėtų keisti savo elgesį, suprasti kokį santykį jie turi palaikyti su priklausomu šeimos nariu, kaip padėti sau ir artimui. Greta vieno priklausomybę turinčio asmens, vidutiniškai suserga 4-5 artimieji. Jie kenčia gėdą, kaltę, nepilnavertiškumo kompleksus tačiau linkę nutylėti nei kreiptis pagalbos. Net 6 iš 10 smurto artimoje aplinkoje atvejų sukelia neblaivūs asmenys.
Yra nustatyta, kad šeimose, kuriose piktnaudžiaujama alkoholiu, vaikai turi šias didesnes rizikas: penkis kartus dažniau patiria valgymo sutrikimų; Tris kartus dažniau nusižudo; Turi keturis kartus didesnę grėsmę pradėti rizikingai vartoti alkoholį ar tapti nuo jo priklausomi, 9 iš 10 globoje esančių vaikų augo piktnaudžiaujančių asmenų šeimose.
Priklausomybių ligų specialistų institutas, atsižvelgdamas į problemos opumą, teikia programą, skirtą priklausomų asmenų tėvams. Ši programa sudaryta iš 12 gyvų grupinių susitikimų, kurių metu yra suteikiamos edukacinės žinios ir patyriminiai užsiėmimai. Užsiėmimų metu padėsim geriau suprasti priklausomybės ligą, savo poveikio galimybes, kylančius jausmus. Padėsim išbandyti naujus įgūdžius ir išgyventi kylančius sunkumus. Vieno grupinio užsiėmimų kaina 20 Eur. Grupė yra uždara (iki 15 asmenų).