ARTIMIESIEMS

   Žalingai alkoholį vartojantis asmuo paveikia visus šeimos narius. Tokioje šeimoje alkoholiu piktnaudžiaujančio asmens elgesys ir poreikiai tampa centrine šeimos gyvenimo ašimi – taip artimieji tampa kopriklausomi. Artimieji lygiai taip pat kenčia ir išgyvena priklausomo asmens ligą, kaip ir jis pats. Priklausomų asmenų artimųjų didžiausias poreikis – tai, kad jų šeimos narys sveiktų ir kad jam teikiama pagalba duotų vaisių. Artimiesiems svarbu sulaukti specialistų pagalbos, kurie padėtų keisti savo elgesį, suprasti kokį santykį jie turi palaikyti su priklausomu šeimos nariu, kaip padėti sau ir artimui. Yra nustatyta, kad šeimose, kuriose piktnaudžiaujama alkoholiu, vaikai turi šias didesnes rizikas: Penkis kartus dažniau patiria valgymo sutrikimų; Tris kartus dažniau nusižudo; Turi keturis kartus didesnę grėsmę pradėti rizikingai vartoti alkoholį ar tapti nuo jo priklausomi. 

   Greta vieno priklausomybę turinčio asmens, vidutiniškai suserga 4-5 artimieji. Jie kenčia gėdą, kaltę, nepilnavertiškumo kompleksus ir pan., tačiau linkę nutylėti nei kreiptis pagalbos. Net 6 iš 10 smurto artimoje aplinkoje atvejų sukelia neblaivūs asmenys, o 9 iš 10 globoje esančių vaikų augo piktnaudžiaujančių asmenų šeimose. 

   Projekte, kurį remia Aktyvių piliečių fondas,  bus teikiama profesionali pagalba artimiesiems (individuali ir grupinė), siekiant iš esmės padėti sveikti priklausomo asmens šeimai.

Kreipkitės į mus užpildydami žemiau esančią formą